Fakti.bg | 01.06.2024 20:27:14 | 31

Белгиец изпоти здраво Григор Димитров, но българинът е 1/8-финал на "Ролан Гарос"

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров трябваше да изстрада класирането си на осминафиналите на “Ролан Гарос”, но все пак го стори след успех с 6:3, 7:6(4), 4:6, 6:4 в двудневния мач срещу белгиеца Зизу Бергс.

Гришо трябваше да преживее ужасните условия вчера, когато чакаше около шест часа за началото на мача си, за да свършат двата женски двубоя на корт номер 14. После пък непрестанният дъжд направи така че цели четири пъти битката с Бергс биваше прекъсната, преди да се отложи за днес. В събота също се стигна до капризи на времето и няколко отлагания и прехвърляния по кортовете в комплекса в Париж. В крайна сметка на централния корт “Филип Шатрие” Димитров затвори втория сет, но загуби третия с 15 непредизвикани грешки. Четвъртата част също вървеше равностойно, преди българинът да постигне пробив в решителния десети гейм, за да си узакони победата.

Григор ще се изправи срещу Хуберт Хуркач в стремеж да стигне за първи път до четвъртфиналите на “Ролан Гарос”. Досега през 2020-а на осминафинала той загуби от Стефанос Циципас, а през 2023-та отстъпи на Александър Зверев. Срещу Хуркач статистиката е категорична в полза на топ тенисиста ни - пет победи в пет мача.