Fakti.bg | 04.06.2024 10:36:36 | 30

Волейболистите ни взеха само гейм срещу Полша

Впечатляващ старт, но загуба срещу лидера в световната ранглиста и лидер в турнира - Полша, беляза началото на мъжкия национален отбор на България във втората седмица от Лигата на нациите. В първия си мач във Фукуока (Япония) тимът ни отстъпи пред действащия европейски шампион и световен първенец за 2018 и 2014 г. с 1:3 (25:12, 21:25, 19:25, 18:25).

"Дружина Полска" започна колебливо в двубоя, докато "трикольорите" показаха много смелост в атака, силен начален удар в първата част и много добра игра на блокада. Българските волейболисти бяха равностойни на далеч по-опитния тим на Полша в първите две части, но в следващите две грешките ни се увеличиха, особено на сервис, и това не ни даде възможонст за нещо повече срещу съперника.

Тимът ни завърши с 35 грешки, само 2 аса и 7 блокади (8 имаха поляците).

Най-резултатен от българите бе Димитър Димитров с 18 точки, като 12 от тях бяха реализирани през първите два гейма. Георги Татаров също направи добро впечатление и добави 12 точки.

Джанлоренцо Бленджини заложи на стартов състав: Симеон Николов, Димитър Димитров, Аспарух Аспарухов, Георги Татаров, Алекс Грозданов, Илия Петков и либеро Мартин Божилов.