Fakti.bg | 07.06.2024 05:28:47 | 28

Нидерландия победи Канада в контрола

Нидерландия победи Канада с 4:0 в контролна среща, която се игра в Ротердам броени дни преди началото на Евро 2024. Този мач бе дебют за Джеси Марш като национален селекционер на „кленовите“ листа, но той не мина по най-добрия начин.

Нидерландия вкара първото попадение в 50-ата минута, тогава Джереми Фримпонг центрира в наказателното поле и Мемфис Депай шутира и безкомпромисно вкара топката в мрежата на Канада – 1:0.

След още 7 минути игра топката стигна до Фримпонг и той вкара втория гол в мача.

В 63-ата минута резултатът стана 3:0. Воут Вегхорст стигна до отскочилата топка и за трети път я мушна в мрежата.

Крайното 4:0 оформи Върджил Ван Дайк. След балонна топка в наказателното поле, Дейн Клеър не се справи много добре и позволи на Ван Дайк да мушне топката в мрежата му.