Fakti.bg | 08.06.2024 05:30:04 | 26

Мирела Демирева се класира на финала на скока на височина от европейското по лека атлетика

Българката Мирела Демирева преодоля квалификациите на скока на височина за жени от европейското първенство по лека атлетика в Рим и ще участва на финала днес. Олимпийската вицешампионка записа трети резултат в първата пресявка с 1.89 метра, предава БТА.

Демирева, която спечели сребърен медал в Рио де Жанейро, преодоля с безпроблемно първите три височини на летвата, но не сполучи в двата си скока на квалификационния стандарт от 1.92 метра. Така тя остана на три сантиметра зад победителката, световна и европейска шампионка Ярослава Магучих от Украйна, която стартира на 1.89 метра и след това успя на 1.92.

Втора завърши сръбкинята Ангелина Топич, която преодоля последната височина от втория опит. Общо седем състезателки от пресявките в група А покриха 1.89 метра и утре ще скачат на финала за континентално злато.

Въпреки че не успя на 1.92 метра в квалификациите, Демирева вече е преодолявала два пъти височината през сезона на закрито. В края на миналата седмица българката стана шеста в Диамантената лига в Стокхолм с 1.90 метра от втори опит.

Най-доброто лично постижение на Демирева е 2.00 метра, записвано в Берлин и Стокхолм през 2018.