Cross.bg | 08.06.2024 16:02:00 | 64

България с престижен равен в Словения

Българският национален отбор по футбол завърши наравно 1:1 със Словения в приятелска среща, играна в Любляна. Това е шести двубой на националите под ръководството на Илиан Илиев, в който те записаха пет равенства - с Унгария, Сърбия, Азербайджан, Румъния и Словения и една победа над Танзания. В третата минута Кирил Десподов получи от Филип Кръстев напредна по фланга и финтирайки Яка Бийол бе препънат от защитника на Словения, което доведе до дузпа. С изпълнението се зае именно Десподов, който прати Ян Облак в обратния ъгъл и реализира за 0:1. В 10-ата минута Ян Млакар центрира в наказателното поле, където Светослав Вуцов лесно улови топката. В следващите минути словенците приложиха домакински натиск. Момчетата на Илиан Илиев имаха две много добри възможности да си върнат аванса в резултата, но Симеон Петров и Георги Костадинов бяха неточни с глава. В същото време вратарят Светльо Вуцов ни спаси от пълен обрат, спирайки излезлия сам срещу него Шешко. Десподов напредна и отправи много хубав изстрел от дистанция след час игра, но Облак спаси своите с класна намеса. Дълбоко в добавеното време Филип Кръстев излезе на стрелкова позиция, но би слабо в ръцете на Облак   снимка: Gong