Fakti.bg | 16.06.2024 15:28:05 | 33

Ферари триумфира за втора поредна година в "24-е часа на Льо Ман"

Ферари спечели за втора поредна година ралито за издръжливост "24-е часа на Льо Ман" в 92-ото издание на състезанието, предаде АФП. Ферари №50 на италианеца Антонио Фуоко, испанеца Мигел Молина и датчанина Никлас Нилсен се наложи пред Тойота №7 и другия автомобил на Ферари №51, който спечели на легендарното трасе в Льо Ман миналата година, предава БТА.

Първият автомобил на Порше - №6, остана в подножието на подиума, като все пак завърши пред Тойота №8.

24-часовото състезание бе много оспорвано, като девет коли завършиха в разстояние на една обиколка. Намесата на колите на сигурността през нощна и рано сутринта бяха заради дъжда и инциденти, а това направи така, че разликите между отделните автомобили бяха много малки.

В по-ниските категории Орека №22 на отбора United Autosports се наложи на LMGT2, а Порше №91 победи на LMGT3, където за първи път се състезава италианската легенда в моторните спортове Валентино Роси. Той обаче трябваше да напусне състезанието през нощта, след като негов съотборник излезе от пистата с автомобила им BMW.