Cross.bg | 18.06.2024 18:03:00 | 61

Турция победи Грузия в зрелищен спектакъл

Турция победи Грузия с 3:1 в първи мач от група "F" на Европейското първенство. Един от мачовете, към които имаше най-малко очаквания, се превърна в изключителен спектакъл. Дебютантът на голямо първенство Грузия предложи прекрасен футбол и стигна до първия си гол на еврофинали, дело на Жорж Микаутадзе. Отборът на Винченцо Монтела също бе готов за предизвикателството и това превърна двубоя в страхотен сблъсък. Турците спечелиха след два изключителни гола. Мерт Мюлдюр откри резултата в 25-ата минута, а седем минути по-късно грузинците изравниха. Арда Гюлер изведе Турция напред след фантастично изпълнение в 65-ата минута, а дълбоко в добавеното време резервата Керем Актюркоглу направи резултата 3:1.