Турция се размечта за елиминации, грузинците горди с представянето си
Селекционерът на турския национален отбор по футбол Винченцо Монтела коментира след победата над Грузия с 3:1 на старта на група F на Евро 2024, че това е бил мач, достоен за финали, предаде БТА.
"Нашите привърженици бяха страхотни, въпреки че беше трудно. Тази победа е и за тях. Навършвам 52 години днес, така че това е най-добрият подарък, който бих могъл да получа", каза Монтела.
"Имахме 22 удара във вратата днес. Трябва да бъдем по-ефикасни, но оценявам представянето на отбора. Малко се отпуснахме след непризнатия с ВАР втори гол, но това се случва. Физически грузинците са много здрави и са добре организирани. Те познават силните си страни и слабости и играят в съответствие с това. Не са на Европейското първенство по случайност", продължи Винченцо Монтела.
За амбициите на Турция, селекционерът заяви: "За първи път печелим първия си мач на такова първенство и не сме излизали от групата в последните си три Еврошампионати. Последният път дори не взехме точка. Първата ни цел беше да спечелим този мач. Направихме го и мечтата вече е да спечелим следващия мач и да се класираме за елиминациите."
Капитанът на турския национален тим Хакан Чалханоглу каза: "След 1:1 отстъпихме владението на топката и това не беше добре за нас, защото трябваше да тичаме повече и беше изтощаващо."
"Много сме щастливи. Мисля, че най-важното е, че днес наистина искахме да победим и дадохме най-доброто от себе си. Мисля, че всички видяха колко здраво работихме днес. Направихме и някои грешки, така че трябва да си вземем поуки. Трябва да останем спокойни. Трябва да анализираме представянето си и да видим грешките си. Днес играхме като у дома си и сме благодарни на нашите фенове, които направиха стадиона червено-бял", допълни Чалханоглу.
Авторът на третия гол за Турция срещу Грузия Керем Актюркоглу коментира: "Мечтахме да започнем с победа. Знаехме, че ни чака страхотна атмосфера. Все едно играхме като домакините. Направихме отличен старт, но това е само началото. Досега не бяхме започвали участието си на Еврошампионат с победа. Това е историческо за нас. Трябва да останем здраво стъпили на земята, ако искаме тази победа да означава нещо."
Старши треньорът на Грузия Вили Саньол заяви след поражението от Турция с 1:3 в Дортмунд в първата среща за двата тима на Европейското първенство в Турция, че неговият тим може да бъде горд с представянето си.
"Никога не е приятно да загубиш, но мисля, че моят отбор може да се гордее с представянето си и това, че показа грузинския футбол в положителна светлина. Мисля, че имахме толкова шансове колкото и те. Чувствата сега са малко смесени. Не искам да казвам заслужено или не, защото това е историята във футбола. Надявахме се на по-добър старт, но се гордея с футболистите си. Арда Гюлер е страхотен талант. Той ще натрупа още опит и ще отбележи още много голове", коментира френският специалист.
"Смятам, че трябва винаги да гледаме по-голямата картина. Това Европейско първенство идва на гърба на огромна работа в Грузия, както и това, че в последното десетилетие работихме с младите. Турнирът е награда за тази инвестиция", продължи Саньол на пресконференцията след мача, цитиран от официалния сайт на Европейската футболна централа - УЕФА.
Попитан какво липсва на тима му, Вили Саньол заяви: "Може би малко талант, малко опит - нещата, които ще спечелим само с участието си на подобни турнири. Колкото повече подобни мачове играем, толкова по-добри ще бъдем. Ние се учим и ще ставаме по-добри като отбор."
А колкото до атмосферата на "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд, той каза: "Този стадион е фантастичен - направен е за футбол и емоции. Атмосферата днес като цяло беше страхотна - подходяща сцена за подобен двубой. Не знам дали мачът създаде атмосферата или атмосферата създаде мача."
Прочети цялата публикация



Мис България 2025 няма нито една корекция или операция (СНИМКИ)
България търси първи успех и точки в квалификациите срещу Грузия
Александър Димитров: Искаме да излезем с чест от квалификациите
Започнаха да се спрягат имена за нов футболен селекционер на България
Националният отбор на България е пръв в Европа... по автоголове
Монтела поздрави България и заяви: Мой приятел каза, че за първи път вижда такава атмосфера
Александър Димитров: Горд съм с отбора, критиките са за мен
Ще откъсне ли Тръмп Италия, Австрия, Унгария и Полша от ЕС?
Повече от 25 милиона подписа! Солидна подкрепа на кандидатурата на Екрем Имамоглу за президент на Турция
Край Йерусалим археолози откриха първите доказателства за битка, описана в Стария завет
Статуквото срещу защитника на Пиночет: Чили отива на почти предрешени избори
Мирът на Тръмп в Конго се разпадна пред очите му още преди той да е разбрал
Вятър и мъгла ще има днес на много места
България не е шампионът на ЕС по собствени жилища, българите не живеят в най-пренаселените имоти
Задава ли се война във Венецуела и може ли тя да донесе демокрация?
Труден избор: да започне ли ЕС да плаща за безопасни аборти
„Заедно в борбата с огнената стихия“- кауза на Ротари клуб- Петрич за Коледния бал
Втори тур на президентските избори в Чили, народът избира между комунистка и консерватор ВИДЕО
8 000 румънци отново протестираха срещу корупцията в съдебната система