Cross.bg | 19.06.2024 05:25:00 | 76

Португалия обърна Чехия с гол в продължението

Отборът на Португалия се наложи над Чехия с резултат 2:1 в мач от Група F на Европейското първенство. През първата част най-близо до попадение беше суперзвездата на "мореплавателите" Кристиано Роналдо, който обаче не успя да се възползва от хубаво подаване на Бруно Фернандеш. В 62-ата минута Чехия успя да поведе в резултата след хубав гол на Провод. В 69-ата минута обаче Португалия стигна до изравняване след автогол на Хранач. При една атака на португалците и ниско центриране вратарят на Чехия изби топката в краката на бранителя и тя влезе в мрежата. В 87-ата минута попадение на Диого Жота беше отменено заради засада на Кристиано Роналдо, който преди това нацели гредата. Франсиско Консейсао в 92-ата минута донесе успеха на Португалия след грешка на Хранач.