Fakti.bg | 20.06.2024 15:01:20 | 28

Сърбия измъкна точка срещу Словения на Евро 2024

Словения и Сърбия направиха равенство 1:1 в мач от група "C" на Евро 2024. Сръбският тим стигна до точката с гол в последните секунди на мача и запази живи шансовете си за класиране на осминафиналите на турнира.

Словенците имат 2 точки след два мача и към момента заемат втората позиция в групата. Точката за тима на Драган Стойкович е първа, тъй като Сърбия записа поражение от Англия в първия си мач. По-късно днес "Трите лъва" ще премерят сили с Дания.

През първото полувреме имаше ситуации и пред двете врати, като най-опасните бяха в края на частта. Първо в 38-ата минута мощен шут на Макс Елшник срещна гредата, след което пък звездата на РБ Лайпциг Бенямин Шешко направи сериозен пропуск при добавката.

Няколко минути след това пък отлична възможност се откри пред Александър Митрович, но той беше спрян от стража на Словения Ян Облак. Така двата отбора се прибраха на почивката при нулево равенство.

В 69-ата минута бившият футболист на Лудогорец Жан Карничник откри резултата. Той засече центриране отляво на Елшник и прати топката в сръбксата врата.

Само три минути след това Александър Митрович се озова в отлична ситуация и стреля, но след рикошет от крака на Жан Карничник топката срещна напречната греда.

Двубоят завърши драматично с гол на Сърбия дълбоко в добавеното време. Лука Йович се извиси над всички в наказателното при корнер и насочи топката с глава във вратата на Словения за 1:1.

Стартовите състави на двата отбора:

Словения: 1. Ян Облак, 2. Жан Карничник, 21. Ваня Дъркушич, 6. Яка Бийол, 13. Ерик Янза, 20. Петър Стоянович, 22. Гнезда Черин, 10. Макс Елшник, 17. Ян Млакар, 9. Андраж Шпорар, 11. Бенямин Шешко

Селекционер: Матияж Кек

Сърбия: 1. Предраг Райкович, 2. Страхиня Павлович, 4. Никола Миленкович, 13. Милош Великович, 14. Андрия Живкович, 17. Иван Илич, 22. Саша Лукич, 25. Филип Младенович, 10. Душан Тадич, 9. Александър Митрович, 7. Душан Влахович

Селекционер: Драган Стойкович