Cross.bg | 21.06.2024 15:29:00 | 52

Украйна преобърна Словакия и завърза здраво групата си на UEFA EURO 2024

Националният отбор на Украйна стигна до пълен обрат и взе успеха с 2:1 срещу Словакия в интригуващ мач от група Е на UEFA EURO 2024. По този начин украинците максимално завързаха интригата в групата си, след като стартираха с тежко поражение от 0:3 срещу Румъния. Иван Шранц даде аванс на словаците след 17 минути игра и на практика материализира по-доброто представяне на селекцията си до този момент. След допуснатия гол украинците заиграха по-добре, а до края на частта стигнаха до греда след диагонален шут на Олександър Тимчук. Второто полувреме и нанесените корекции от Серхий Ребров спомогнаха на „жълто-сините" да изравнят на „Меркур-Шпийл Арена", след като в 54-ата минута Микола Шапаренко изравни и зарадва украинските фенове по трибуните в Дюселдорф. Натискът на украинците продължи в хода на мача, а Михайло Мудрик също нацели гредите на словаците, за да може резервата Роман Ярмоленко десет преди края да обърне развоя на мача в полза на неговия отбор. Така украинците вече имат три точки в своя актив и заемат третото място. Толкова точки имат и словаците, но те са втори, тъй като имат предимство при головата разлика. Лидер е Румъния с 3 точки, а последният Белгия е с нула. Важно е да се отбележи, че именно румънци и белгийци все още не са изиграли мача помежду си. В последните си мачове в групата Украйна ще мери сили с Белгия, докато Словакия ще спори с Румъния.