Fakti.bg | 23.06.2024 10:49:07 | 35

Мексико и Венецуела стартираха с победи на Копа Америка

Националният отбор на Мексико започа с минимална победа с 1:0 над Ямайка участието си на турнира Копа Америка, който се провежда в САЩ.

На стадиона в "Хюстън" в мач от група "В" единственото попадение реализира Херардо Артеага в 69-ата минута, когато бе точен с удар от границата на наказателното поле. Месиканците имаха повече положения от съперника си за попадение, но можеше да се окажат в много неприятна ситуация, ако в началото на второто полувреме системата за видеоповторения не бе отменила гол на ямайския тим, предава БТА.

Звездата на островитяните Михаил Антонио засече с глава центриране от десния фланг, но повторенията показаха, че нападателят на Уест Хям е бил в засада.

В другия двубой от групата, игран в Санта Клара, Венецуела направи обрат срещу десетима от Еквадор за крайното 2:1.

Еквадорците бяха смятани за фаворит в срещата, но още в 22-рата минута изгубиха капитана си Енер Валенсия, който извърши груб фаул, влизайки с бутоните в гърдите на играч на венецуелския тим.

Въпреки това Еквадор поведе в резултата в пет минути преди паузата чрез Джереми Сармиенто, който бе точен с удар от около 14 метра.

До почивката Венецуела не успя да реагира, но направените корекции от старши треньора Фернандо Батиста дадоха резултат. За старта на второто полувреме в игра се появиха Джондер Кадис и Едуард Бейо, който в 64-тата и 74-тата минута съответно вкараха головете за Венецуела, за да дадат мечтания старт на тима си в турнира.

Копа Америка продължава тази нощ с мачовете от група "С" - Уругвай срещу Панама и САЩ и срещу Боливия.