Fakti.bg | 24.06.2024 21:10:35 | 46

Италия се спаси с гол в продължението срещу Хърватия

Хърватия и Италия завършиха при резултат 1:1 в Лайпциг в последния си двубой от група В на Евро 2024. Лука Модрич даде аванс на хърватите в 55-ата минута, след като секунди преди това негова дузпа беше спасена от Джанлуиджи Донарума. В последните секунди на срещата обаче резервата Матия Дзакани вкара изравнително попадение за италианците.

Първият шут дойде в 5-ата минута, когато Лука Сучич стреля от голяма дистанция, но Джанлуиджи Донарума изби топката в корнер.

В 11-ата минута Лоренцо Пелегрини засече центриране с глава, но така прати топката в аут. Десет минути по-късно Ретеги също отправи изстрел с глава, но и той беше блокиран от Йошко Гвардиол за корнер. Същото се случи и със следващия му удар, при който Понграчич спря пътя на топката.

В 26-ата минута се стигна до нов корнер за италианците след шут на Ретеги. След неговото изпълнение Алесандро Бастони можеше да се разпише с глава, но Доминик Ливакович успя да отрази изстрела му.

Десет минути след това вратарят се справи и с удар на Пелегрини. Това се оказа и последното голово положение за първото полувреме.

На почивката Спалети замени Пелегрини с Давиде Фратези, който в 52-рата минута игра с ръка и след проверка с ВАР главният съдия посочи бялата точка. Донарума обаче спаси изпълнената от Модрич дузпа.

Въпреки това топката остана притежание на хърватите и секунди по-късно вратарят отрази изстрел с глава на резервата Анте Будимир отблизо. Първи до топката стигна Модрич, който със силен шут я прати в мрежата, реванширайки се за пропуска си преди това.

"Скуадра адзура" стигна до изравнителен гол в последната минута от добавеното време. Рикардо Калафиори взе топката и превзе 20 метра терена, след което даде пас към Матия Дзакани. Той шутира диагонално и матира Ливакович - 1:1.