Cross.bg | 27.06.2024 04:40:00 | 46

Сензация: Грузия победи Португалия и се класира на осминафиналите на UEFA EURO 2024

Абсолютният дебютант на европейски футболни финали - Грузия, поднесе една от най-големите изненади на UEFA EURO 2024. Тимът на селекционера Вили Саньол победи с 2:0 един от фаворитите за титлата в Германия, а именно състава на Португалия. В другия мач от група F Турция победи Чехия с 2:1. При така стеклите се обстоятелства, освен Португалия към осминафиналите се класират още тимовете на Турция и Грузия, а тимът на Чехия приключва участието си на европейското първенство. Попаденията за Грузия срещу Португалия реализираха Хвича Кварацхелия изведе тима си напред в резултата с точен изстрел още във 2-ата минута, а през втората част Жорж Микаутадзе удвои от дузпа. В следващата фаза на турнира Грузия ще има за съперник тима на Испания, докато Турция ще мери сили с отбора на Австрия. Съперник на Португалия на осминафиналите е Словения.