Fakti.bg | 29.06.2024 17:53:10 | 30

Швейцария изхвърли Италия от Европейското първенство

Швейцария победи Италия с 2:0 в Берлин в първия осминафинал на Европейското първенство по футбол в Германия.

Швейцарците играха много по-добре от противника си през почти целия мач и заслужено елиминираха настоящите шампиони от Апенините.

Ремо Фройлер даде преднина на Швейцария в 37-ата минута, а веднага след почивката Рубен Варгас с мощен удар от границата на наказателното поле удвои преднината на тима си. Малко по-късно бранител на швейцарците можеше да си отбележи нелеп автогол, но топката се удари в гредата. До края на редовното време "скуадрата" продължи да играе безидейно и по никакъв начин не успя да се върне в мача.

На четвъртфиналите Швейцария ще се изправи срещу победителя от мача Англия – Словакия, който ще се изиграе утре от 19 ч. българско време.