Fakti.bg | 30.06.2024 06:28:28 | 36

Грузия излиза срещу Испания, търсейки футболно чудо

Тази вечер в 22 ч. българско време Испания се изправя срещу Грузия на осминафиналите на Европейското първенство по футбол в Германия.

Испания е абсолютен фаворит в мача. „Ла Фурия Роха“ е единственият отбор, спечелил и трите си мача в групите, и то без допуснат гол.

Испанците победиха Хърватия с 3:0, Италия с 1:0 и Албания с 1:0. Те впечатляват с бързата си и динамична игра и грузинците трябва да се надяват на чудо, за да продължат. Такова обаче винаги е възможно.

Грузия за първи играе на европейски финали и в групата си събра 4 точки. Загуби от Турция на старта на надпреварата с 1:3, но след това взе точка от Чехия 1:1 и победи Португалия с 2:0. Голямата звезда на отбора е Хвича Кварацхелия, който впечатлява с играта си за Наполи през последните два сезона.

Селекционерът на Грузия Вили Саньол заяви преди мача, че напрежението ще е върху Испания, а неговият тим няма какво да губи. „Когато сте част от „малките“ отбори, знаете, че няма какво да губите. Като аутсайдер нямаме никакво тежест върху раменете си. Трудно е, когато си Франция, Англия, Испания, Португалия. Имаш напрежение, защото хората очакваш да спечелиш“, заяви той. „Испания може би е най-силният отбор в първата фаза, но е сигурно, че ще се борим до последната минута“, обеща Вили Саньол.

Селекционерът на националния отбор на Испания по футбол Луис де ла Фуенте е доволен, че е могъл да даде възможност на всичките си играчи, с изключение на третия вратар Алекс Ремиро, в груповата фаза и е уверен, че отборът му е готов за фазата на елиминациите. „Тази група от играчи е много амбициозна. Ще бъдем готови да дадем всичко от себе си, за да преодолеем следващия етап. Трябва да останем здраво стъпили на земята“, каза наставникът на испанските футболисти Де ла Фуенте.