Fakti.bg | 01.07.2024 06:30:55 | 25

Венецуела записа трета поредна победа, удари и Ямайка на Копа Америка

Венецуела записа трета поредна победа в груповата фаза на Копа Америка, след като разби с класическото с 3:0 Ямайка в последния си мач от група „В“. По този начин възпитаниците на Леандро Курхе спечелиха и първото място в крайното класиране. Едуард Бело в 49-ата, Саломон Рондон в 56-ата и Ерик Рамирес 85-ата минута се разписаха за успеха на венецуелците.

Final Group B standings ???? pic.twitter.com/jyTTIduYr8

— CONMEBOL Copa América™️ ENG (@copaamerica_ENG) July 1, 2024

През първото полувреме Венецуела имаше инициативата, но не успя да стигне до попадение, но пък през втората част паднаха цели три. Още в 49-ата минута Едуард Бело откри резултата с глава след центриране на Джон Аранбуру.

В 56-ата минута резултатът бе удвоен. Ветеранът Саломон Рондон бе изведен между двама бранители, успя да се отскубне и да търкулне топката покрай вратаря, въпреки че загуби равновесие.

Класическото 3:0 оформи Ерик Рамирес в 85-ата минута. Кервин Андраде го изведе с прекрасен пас зад защитата и останал очи в очи с вратаря той хладнокръвно реализира.

Така Венецуела завършва на първата позиция в групата с 9 точки и ще играе на 1/4-финалите, където ще има за съперник състава на Канада. Ямайка пък допусна трета загуба и с нулев актив завършва на последното място и отпада от турнира.