Cross.bg | 02.07.2024 04:29:00 | 38

Франция изхвърли Белгия от UEFA EURO 2024 с автогол, а Португалия отстрани Словения след дузпи

Отборът на Франция се класира снощи за четвъртфиналите на UEFA EURO 2024, след като успя да отстрани тима на Белгия. „Петлите" се наложиха с минималното 1:0, а попадението, което реши мача дойде пет минути преди края. Ян Вертонген имаше малшанса да си отбележи автогол в заключителните минути на срещата след удар на резервата Рандал Коло Муани. На четвъртфиналите тимът на Дидие Дешан ще срещне победителя от осминафинала между Португалия и Словения. Франция  - Белгия 1:0 1:0 Ян Вертонген 85' (автогол)   Португалия отстрани Словения снощи в осминафинален сблъсък на UEFA EURO 2024. Двата тима не успяха да си вкарат в редовното време и така се стигна до продължения. В тях също попадения нямаше и така дузпите решиха победителя. При изпълненията от бялата точка в герой за "мореплавателите" се превърна Диого Коща, който спаси три поредни дузпи на словенците и собственоръчно прати Португалия напред към четвъртфиналите. Там тимът на Роберто Мартинес ще срещне Франция. Словения пренаписа историята си, след като в едва второто си участие на европейски финали излезе от груповата фаза, а днес се представи достойно