Fakti.bg | 03.07.2024 04:20:36 | 35

Нова издънка за Бразилия на Копа Америка, предстои дерби с Уругвай

Бразилия и Колумбия завършиха 1:1 в последен мач от група D на Копа Америка. Така "селесао" остава на второ място в крайното класиране с 5 точки и ще играе срещу Уругва на четвъртфиналите. "Лос кафетерос" са победители с две точки повече и ще се израви срещу Панама и Хосе Кордбоа в елиминационната фаза.

Срещата в Санта Клара започна вихрено и в самото начало Хамед Родригес удари греда от пряк свободен удар. В 12-ата минута бразилците поведоха. Тогава Рафиня изпълни отлично пряк свободен удар и не остави шансове на вратаря.

Колумбия можеше бързо да възстанови равенството, но гол на Давинсон Санчес беше отменен заради тънка засада.

Във втората минута на добавеното време на първото полувреме Джон Кордоба изведе Даниел Муньос на стрелкова позиция и десният защитник порази вратата на Алисон за 1:1.

През втората част Бразилия потърси победата, но удар на Рафиня профуча опасно покрай вратата, а след това Камило Варгас отрази шут на Андреас Перейра.

В другия мач от групата, който беше без значение, Коста Рика победи Парагвай с 2:1. Франсиско Калво откри резултата в третата минута, а четири по-късно Жосимар Алкосер удвои. В 55-ата минута Рамон Соса намали пасива на "гуараните".

Коста Рика завърши на трето място в групата с 4 точки, докато Парагвай записа три загуби.