Fakti.bg | 10.07.2024 12:19:11 | 47

Лудогорец стартира еврокампанията си срещу Динамо Батуми днес

Лудогорец Разград започва участието в пресявките по пътя към групите на Шампионска лига с домакински мач срещу грузинския първенец Динамо Батуми. Двубоят на 13-кратния шампион на България стартира в 21:00 на стадион "Хювефарма Арена" и ще бъде ръководен от Роберт Шрьодер (Германия)

ЛУДОГОРЕЦ РАЗГРАД - ДИНАМО БАТУМИ

"Орлите" се класираха за първия предварителен кръг на Шампионска лига след триумф в efbet Лига. Разградчани финишираха на първата позиция с 85 точки, изпреварвайки преследвачите от Черно море Варна (75 т.) и ЦСКА София (67 т.). В своята история на евроучастията до момента "зелените" са били част на два пъти в групите на Шампионска лига, седем пъти в Лига Европа и веднъж в Лигата на конференциите. Лудогорец се е изправял веднъж срещу грузински опонент в евротурнирите, като през сезон 2018/19 елиминира Торпедо Кутаиси след 4:0 у дома и 1:0 като гост, за да се класира в груповата фаза на Лига Европа.

В подготовителния период преди началото на новия сезон тимът постигна шест победи и едно равенство. Успехите дойдоха срещу словенския Приморие (5:0), словашкия Слован Братислава (1:0), швейцарския Санкт Гален (2:0), румънския Университатя Крайова (4:1) и родните Локомотив Горна Оряховица (3:0) и Етър Велико Търново (6:0). Единственото равенство дойде срещу Дунав Русе - 0:0.

Динамо Батуми стана шампион на Грузия през сезон 2023 г. със 74 точки, изпреварвайки Динамо Тбилиси (71 т.) и Торпедо Кутаиси (60 т.). През настоящата кампания "синьо-белите" са четвърти във временното класиране с 31 точки, изоставайки с 8 от водача Дила Гори. Грузинците нямат победа в последните си осем мача в европейските клубни турнири, като в историята си до момента не са се изправяли срещу български съперник.

През изминалите дни отборът взе участие в минитурнир за определяне на носителя на Суперкупата на Грузия. В полуфинален мач Динамо отстъпи на Торпедо Кутаиси след 3:3 в редовното време и 2:3 при изпълнението на дузпи, а в срещата за трето място тимът от Батуми надделя над Сабуртало с 3:2.