Fakti.bg | 20.07.2024 18:19:00 | 43

Локо (Пд) победи Арда в Първа лига

Локо (Пд) започна с победа новия сезон във футболната Първа лига, след като постигнаха минимален успех с 1:0 над Арда (Кърджали) като домакин. Единственото попадение в срещата бе дело на Ефе Али в 41-ата минута. В четвъртата минута от добавеното време на първата част гол на Тонислав Йорданов от състава на гостите бе отменен заради засада след намеса на системата ВАР, а в десетата минута на продължението на първото полувреме двата тима останаха с по 10 души на терена след спречкване между голмайстора на „железничарите“ Ефе Али и Тонислав Йорданов, което доведе до по два жълти и съответно червени картони и за двамата футболисти.

Във втория кръг за Локомотив предстои пловдивско дерби срещу Ботев на „Колежа“, докато Арда посреща Крумовград. Мачове от първия кръг в Първа лига: Черно море - ЦСКА 1948 - 0:0 Крумовград - Славия - 1:0 Локо (Пд) – Арда 1:0 Днес: Локо (Сф) – Левски (21,15 Диема спорт)

В неделя: Ботев (Вр) - Ботев (Пд) (19,00 Диема спорт) Лудогорец - ЦСКА-София (21,15 Диема спорт) В понеделник: Хебър - Спартак (Вн) (19,00 Диема спорт) Септември – Берое (21,15 Диема спорт)