Fakti.bg | 20.07.2024 20:30:16 | 63

Левски вкара шест гола на Локо (Сф)

Левски се наложи като гост над Локо (Сф) с 6:1. Отборът на Станислав Генчев показа и характер, като направи пълен обрат, след като позволи да изостане в резултата. Почти всички попадения паднаха преди почивката, като Анте Аралица изведе Локомотив напред, Алекс Колев изравни, Алдаир изведе гостите напред, а Джавад Ел Джемили с две попадения реши всичко. В добавеното време на мача Карлос Охене и Мустафа Сангаре отбелязаха дебютните си попадения за тима. Така при успеха петима футболисти на Левски вкараха първите си голове за отбора.

Домакините от Локомотив (София) започнаха по-агресивно мача, като още в самото начало Левски сбърка при изнасянето на топката, но "железничарите" не успяха да се възползват от ситуацията. Това обаче стана в петата минута. Тогава при бърза контраатака Селсо Рапосо центрира отдясно, Кристиан Димитров увисна под топката, която стигна до тарана на домакините, който спря топката с ляво коляно и с десния крак веднага вкара във вратата на Матей Маркович - 1:0.

В десетата минута "червено-черните" бяха много близо до втори гол. Анте Аралица в наказателното поле подаде на Симеон Славчев, но шутът на последния бе блокиран от Келиан ван дер Каап.

"Сините", които в този мач играха в жълти екипи, много бързо отговориха на предизвикателството. В 12-ата минута Майкон центрира отляво, а новият нападател на Левски Алекс Колев с плонж с глава вкара майсторско попадение за 1:1.

В 21-ата минута новият десен защитник на Левски Алдаир направи впечатляващ дрибъл, като остави далеч зад себе си трима футболисти на Локомотив и излязъл сам срещу вратаря Александър Любенов, вкара с диагонален удар за 2:1.

В първата минута на добавеното време при бързо изпълнение на пряк свободен удар Джавад Ел Джемили напредна през центъра и стреля с левия крак, топката се отби с десния стълб на Любенов и се върна към точката за дузпа, където притичалият Ел Джемили я вкара в мрежата с десен крак – 3:1.

Само две минута по-късно Алекс Колев свали топката с глава назад в наказателното поле, а непокритият Ел Джемили със силен шут я прати за четвърти път в мрежата – 4:1.

В първата минута на добавеното време (9 минути) Карлос Охене открадна топката от Диого Тешейра, излезе сам срещу вратаря и с техничен удар покрай него направи 5:1.

Малко преди последния съдийски сигнал Мустафа Сангаре се пребори с трима защитници, гардира топката и с мощен удар оформи крайното 6:1.

В следващия кръг Левски посреща в София тима на Ботев (Враца) в петък, а Локомотив ще гостува на Берое в Стара Загора следващия понеделник. Мачове от първия кръг в Първа лига: Черно море - ЦСКА 1948 - 0:0 Крумовград - Славия - 1:0 Локо (Пд) – Арда 1:0 Локо (Сф) – Левски 1:6 В неделя: Ботев (Вр) - Ботев (Пд) (19,00 Диема спорт) Лудогорец - ЦСКА-София (21,15 Диема спорт)

В понеделник: Хебър - Спартак (Вн) (19,00 Диема спорт) Септември – Берое (21,15 Диема спорт)