Тръмп призова САЩ да станат „крипто столица на планетата“
Бившият президент Доналд Тръмп изложи вчера плановете си да приеме изцяло криптовалутата, ако бъде избран за втори мандат, като каза на стотици ликуващи поддръжници на цифровите токени, че иска САЩ да бъдат „биткойн суперсила“ под негово ръководство, предаде Асошеейтед прес, цитирана от БТА.
В главната реч на биткойн конференция в Нешвил, щата Тенеси, републиканският кандидат за президент обеща да превърне САЩ в „крипто столицата на планетата“ и да създаде „стратегически биткойн резерв“.
Той обеща също да отстрани председателя на Комисията по ценни книжа и борси Гари Генслър, ако бъде избран, и да създаде специален консултативен съвет.
„Ще имаме регулации, но отсега нататък правилата ще се пишат от хора, които обичат вашата индустрия, а не мразят вашата индустрия“, каза Тръмп.
Речта на Тръмп на конференцията „Биткойн 24“ (Bitcoin 2024) показа колко радикално се е променила позицията му относно криптовалутата.
Той невинаги е бил фен на криптовалутите, а през 2019 г. написа в социалните медии, че тяхната „стойност е силно променлива и се основава на нещо имагинерно“.
Тръмп прегърна цифровата валута през последните години и през май кампанията му започна да приема дарения в криптовалута.
По време на почти 50-минутната си реч Тръмп многократно се опитваше да изтъкне подкрепата си за криптовалутата в контраст с усилията на администрацията на Байдън да регулира индустрията, казвайки на множеството, че федералното правителство „блокира пътя ви“.
Тръмп каза, че иска криптовалута „добита, сечена и произведена“ в САЩ.
Бившият президент се обърна към феновете на биткойн, като посочи конфискациите на цифровия токен от правоприлагащите органи в САЩ.
Американският сенатор от Тенеси Марша Блекбърн нарече съобщението на Тръмп за стратегически резерв за биткойни „исторически момент“.
Речта на Тръмп беше произнесена ден, след като независимият кандидат за президент Робърт Ф. Кенеди младши се обърна към конференцията и също предложи създаването на стратегически резерв за биткойни.
Прочети цялата публикация




Ирански удар уби четири палестинки на Западния бряг, ракетна атака порази индустриален обект в катарския град Рас Лафан
В условия на глобална несигурност! Търговските преговори между САЩ и Китай продължават в Париж
Защо няма обвинени по файловете "Епстийн"?
Аятолахът нареди войната да продължи! Иранската армия ескалира атаките
Кой владее Ормузкия пролив? Белият дом: Покачването на цените на петрола и природния газ заради войната в Иран е временно
Седми ден война! Иран, САЩ и Израел продължиха с взаимните въздушни удари
Посланикът на САЩ в Израел възмути с изказване, че еврейската държава има право над голяма част от Близкия изток
Захарова: Това е грубо нарушение на международното право
Астрологът Мира Кунева: Ще имаме правителство най-рано юни
Поредният ден от войната в Иран! Новият върховен лидер Моджтаба Хаменей обяви победа над враговете
Александра Начева завърши осма във финала на троен скок на Световното по лека атлетика в зала
Валенсия удари Севиля в Ла Лига
Лийдс - Брентфорд 0:0 /репортаж/
Шофьор на линейка загина при катастрофа с автобус във Великотърновско (снимки)
Дечев уволни и шефа на "Вътрешна сигурност" в МВР
Тежка катастрофа край Велико Търново, загина шофьор на линейка
Нова издънка на Ювентус: този път у дома срещу Сасуоло
Погребаха Ивайло Калушев в тесен кръг
В неделя четири зодии плащат двойна цена за "тарикатлъка" си
Анелия: Глупаво е да се състезаваш