След златния медал – край
Олимпийска шампионка по фехтовка на шпага Вивиан Кун от Хонконг обяви, че прекратява спортната си кариера, предава БТА. "След като участвах на третата си олимпиада, реших да си взема почивка и да се сбогувам с професионалната фехтовка", написа тя в профила си в Инстаграм.
"Очаквам с нетърпение да започна нова кариера и да работя за собствена благотворителна организация, която да помага на децата да намерят радост в спорта", добави Кун.
30-годишната състезателка миналата събота спечели първото си олимпийско злато на шпага и стана първата олимпийска шампионка на Хонгхонг по фехтовка. Кун започва да се занимава с фехтовка на 11-годишна възраст, след като опитва редица спортове, включително лека атлетика и таекуондо. Тя прави олимпийски дебют на Игрите в Рио 2016 и победи световната шампионка от 2009-а Любов Шутова (Русия).
В Токио Кун завърши пета в индивидуалната дисциплина на шпага и седма в отборната.
"Много съм благодарна, че имах шанса да посветя почти 20 години от живота си на фехтовката и благодаря на всички, които бяха част от това", добави тя.
Прочети цялата публикация



Антоанета Стефанова с престижно 20-о място на Световното по ускорен шахмат в Доха
Българският национал Алекс Грозданов попадна в топ 10 на престижна класация на Volleyball World
Исторически пробив: Христо Попов изкачи върха на световния бадминтон
Защитникът на Локомотив Пловдив - Николай Николаев слага край на футболната си кариера
Бившият шеф на руската компания "Уралкалий" Владислав Баумгертнер е изчезнал в Кипър
В търсене на План Б: Съюзниците след Америка
Марко Рубио ще преговаря с Дания за Гренландия
Овладяна ли е ситуацията в Батановци след критичната нощ?
След репортаж по bTV: Район „Надежда“ провери сигнала за рухнала къща край строеж
Дига се пропука край Батановци след вливането на река Конска в р. Струма
Русия въвежда пълен дигитален контрол – личните съобщения ще се пазят 3 години
Костадинов очаква Андрей Гюров да бъде служебният премиер
ЕС обяви кога ще подпише търговското споразумение с Меркосур
Екстремен студ парализира въздушния трафик в Северна Финландия
Шофьор: Тази вечер пътят беше ад. Лед като стъкло, сняг отгоре, пясък - никъде по пътя, коли върху мантинелите и в канавките
Екстремен студ в Европа: Температурите в Северна Финландия паднаха до близо минус 40 градуса
„Хиперзвукова“ ракета с лампи от СССР и технологии от времето на Гагарин? Орешник се оказа мит, а не чудо
Изпращат още стотици полицаи в Минесота след протестите
Шофьор: Тази вечер пътят беше ад. Лед като стъкло, сняг отгоре, пясък - никъде по пътя, коли върху мантинелите и в канавките
Ергенка би взела куче,отколкото да има дете от гаджето