Израел е в пълна бойна готовност! Медии съобщават за прекъсвания на GPS услугите на територията на еврейската държава
Използването на джипиес (GPS) услугите в голяма част от Израел беше прекъснато поради опасения от предстояща иранска атака срещу територията на страната, съобщи ДПА, позовавайки се на вестник "Таймс ъф Израел" (Times of Israel) и новинарския сайт Ynet, пише БТА.
Прекъсванията са засегнали не само граничните райони в близост до Ливан, но и гъстонаселените райони в центъра на страната.
Освен че предоставя на потребителите указания, системата за GPS позициониране се използва и от безпилотните летателни апарати, за да идентифицират целите си.
Израел е в най-висока степен на готовност, след като Иран заплаши да отвърне на удара заради убийството на политическия лидер на палестинската въоръжена групировка "Хамас" Исмаил Хания в Техеран. Ислямската република обвинява израелските сили за атаката, но Израел все още не е коментирал официално обвиненията, че носи отговорност за нападението.
Според съобщения в медиите шофьорите в Израел внезапно са открили, че зададените от тях координати в мобилните им устройства са започнали да показват, че се намират в ливанската столицата Бейрут.
Още преди голямата атака на Иран през април, включваща стотици ракети и дронове, израелската армия заяви, че умишлено е нарушила работата на сателитната система за позициониране. Израелската армия отказа да даде коментар във връзка с днешните смущения в GPS услугите.
Друга индикация за потенциалното предстоящо нападение от страна на Иран и съюзническите му милиции в други страни от Близкия изток е пристигането на на командира на Централното командване на САЩ генерал Майкъл Ерик Курила, както съобщи американският информационен портал "Аксиос" (Axios).
Генерал Курила посети Израел малко преди голямото нападение на Иран през април, отбелязва ДПА.
Прочети цялата публикация



Ще посегне ли Иран на България?
Доналд Тръмп настоява за среща с Ким Чен-ун още тази есен
„Щит на свободата Улчи“! Тръмп с приятелски жест към Ким
Тръмп отмени голям удар по Иран след молба от Близкия изток
Израел навлиза все по-навътре в Сирия. Каква е целта?
Ракети срещу Безмер: има ли реална заплаха за България
Захарова: Готови сме да чуем САЩ, но Киев ще си го получи
Трима загинаха при въздушен удар на ВСУ в Ростовска област
CENTCOM сля Израел и Палестина в една държава на карта
Иран атакува кораби на ОАЕ, хусите обстреляха военно летище
САЩ ще обявят как ще затегнат икономическата хватка около Иран
Фотогалерия: Как любим туристически обичай застраши скалите в Северна Ирландия