Fakti.bg | 09.08.2024 18:09:54 | 46

Славия взе домакинството си на Спартак Варна

Славия се наложи над Спартак Варна 3:1 на стадион „Александър Шаламанов“ в първи мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Карл Фабиен даде аванс на "белите" в 10-ата минута, но "соколите" изравниха в 34-ата минута посредством Ахмед Ахмедов. Денислав Александров отново изведе Славия напред в резултата в края на първото полувреме, а домакините стигнаха и до трети гол чрез Владимир Николов в началото на второто, пише dsport.bg.

Така Славия сложи край на серията на новака в елита – Спартак Варна, който беше непобеден от началото на сезона. С първия си успех за кампанията „белите“ вече имат 4 точки в актива си, заемайки 6-то място във временното класиране. Спартак Варна остава на 2-ро място със 7 точки.

Славия започна по-активно срещата от своя опонент. В 10-ата минута Куентин Зеедорф получи топката вляво от вратата на Спартак Варна след рикошет, след което сви топката за свободния Карл Фабиен, който с първото си докосване шутира и опъна мрежата зад Мартин Величков, за да даде аванс на "белите".

Иван Минчев стреля опасно от границата на наказателното поле на Спартак Варна, но Мартин Величков показа страхотна рефлекс в 21-вата минута.

Капитанът на Славия Галин Иванов опита късмета си от средна дистанция в 22-рата минута, а след рикошет в тялото на футболист на гостите, топката стана много трудна за стража на варненци, но той демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

Първият удар за Спартак Варна в двубоя дойде в 29-ата минута, когато Йоан Бауренски стрреля от далечна дистанция, но топката прелетя високо над вратата, пазена от Светослав Вуцов.

Спартак Варна успя да възстанови паритета в 34-ата минута, когато Йоан Бауренски отне топката от Чунг Нгуен До, след което Ахмед Ахмедов овладя. Нападателят на "соколите" излезе очи в очи със Светослав Вуцов и стреля ниско по тревата покрай стража на Славия и реализира.

"Соколите" разгърнаха по страхотен начин своя контраатака в 44-ата минута. Кристиян Илич изведе Антонио Вутов на чиста позиция, но ударът на втория рикошира в десния страничен стълб на вратата. Последва добавка от страна на Ахмедов, но Куентин Зеедорф успя да застане на пътя на топката.

Славия успя отново да поведе в първата минута от добавеното време на първото полувреме. Куентин Зеедорф проби отляво в наказателното поле на гостите, след което сви топката за Иван Минчев, чийто удар бе блокиран. Последва добавка от страна на Денислав Александров, който от чисто положение не пропусна да се разпише за 2:1.

"Белите" пренесоха силната си игра от първото полувреме и през втората част. В 49-ата минута Александров комбинира на двойно с Ертан Томбак по дясното крило, след което навлезе в наказателното поле на Спартак Варна. Крилото на Славия сви топката за Владимир Николов, който с първото си докосване реализира третото попадение за своя тим в срещата.

Иван Минчев стреля мощно от далечна дистанция в 57-ата минута, но Мартин Величков демонстрирастрахотен рефлекс и отрази.

След центриране в наказателното поле на Славия в 72-рата минута, Франк Риволие отправи удар с глава, но Светослав Вуцов успя да се намеси по страхотен начин и да избие топката.

До края на мача Славия успя да свали темпото на срещата, като не допусна опасно положение пред собствената си врата, за да стигне до първа победа за новия сезон.

1:0 Карл Фабиен 10'

1:1 Ахмед Ахмедов 34'

2:1 Денислав Александров 45'+1'

3:1 Владимир Николов 49'

Славия: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 6. Мартин Георгиев, 22. Куентин Зеедорф (70' - 37. Венцислав Керчев) – 73. Иван Минчев (81' - 77. Емил Стоев), 19. Чунг Нгуен До (70' - 27. Емил Мартинов) – 11. Карл Фабиен (55' - 71. Кристиян Стоянов), 33. Галин Иванов (К) (81' - 4. Виктор Генев), 7. Денислав Александров – 10. Владимир Николов

Резерви: 12. Николай Кръстев – 14. Роберто Райчев, 18. Кристиян Балов, 23. Цветелин Чунчуков

Треньор: Златомир Загорчич

Спартак Варна: 76. Мартин Величков – 6. Александър Цветков (66'- 88. Радослав Димитров), 44. Ангел Грънчов (К), 4. Франьо Пърце – 14. Ромееш Ивей (85' - 18. Даниел Иванов), 5. Йоан Бауренски (56' - 7. Бернардо), 8. Филип Лесняк, 21. Па Конате (66' -11. Виктор Митев) – 39. Антонио Вутов (56' - 9. Франк Риволие), 16. Кристиян Илич – 29. Ахмед Ахмедов

Резерви: 89. Никола Виденов – 3. Матео Петрашило, 77. Любослав Маринов, 99. Даниел Халачев

Треньор: Александър Томаш

Жълти картони: Чунг Нгуен До (Славия); Ивей Ромееш, Франк Риволие, Радослав Димитров, Даниел Иванов (Спартак Варна)