Имане Хелиф: Родена съм силна жена със специални умения
Олимпийската шампионка в бокса в категория до 66 кг Имане Хелиф празнува подобаващо титлата си, като първата африканка с толкова високо отличие въпреки нападките към нея.
"Бях мишена на атаки и ожесточена кампания и това беше най-добрият отговор, който можеш да дам. Отговорът е винаги ни ринга", каза тя след успеха, цитирана от АФП. "Аз съм силна жена със специални умения. От ринга изпратих послание към всички, които бяха срещу мен", добави Хелиф.
"Щастлива съм. От осем години това е мечтата ми и днес съм с олимпийското злато. Работих в продължение на осем години, не спях, бях изморена. Но сега съм олимпийска шампионка", радва се тя.
"Искам да благодаря на всички, които ме подкрепиха, на всички алжирци, получих съобщения от целия свят", добави алжирката.
Полемиката около Имане Хелиф започна след първия ѝ мач в Париж, в който италианската Карини се отказа още от първата минута. Тогава бе припомнено, че Хелиф бе дисквалифицирана от последното световно първенство от Международната боксова асоциация (IBA), тъй като не е издържала теста за пол, без да се уточнява точно за какъв тест става въпрос.
"Аз съм жена като останалите. Родена съм жена, израснала съм като жена, състезавала съм се като жена", категорична е тя и смята, че нейните критици са "врагове на успеха".
Имане Хелиф е от скромното алжирско градче Тиарет, което е в почти пустинен регион. Борила се е много, защото е от консервативно семейство, а баща ѝ не е искал да се занимава с бокс. Днес той е най-големият ѝ фен и смята, че тя е "героиня на Алжир".
Прочети цялата публикация



Тайният код на тирето: Какво разкрива двойната фамилия за характера на жената
100 дни кабинет "Радев“: спокойствие без промяна на модела
Дара беше обявена за почетен гражданин на Варна (ВИДЕО+СНИМКИ)
Русия в капана на "безсмъртния" режим на Путин
Новият сезон на "Под прикритие": кои са старите играчи и кои са новите персонажи? (ВИДЕО)
Как Бургас изпревари София в надпреварата за домакин на „Евровизия 2027“?
Нов етап в развитието на Казахстан - първи избори за Курултай
Валерия от "Ергенът" влезе в бурен скандал със собственик на плажно заведение (ВИДЕО)
Тъга, бягство и опиум: Трагичната съдба на кралица Мария – първата господарка на двореца в Балчик
Доц. д-р Борислав Цеков: Море, таратор и касови бележки
Остави време за почивка, за да не започнеш седмицата с излишно напрежение
Ураганът „Лала“ остави над 200 000 души без ток в Хавай
ЕС планира най-мащабен пакет от санкции срещу Русия през есента
„Невиждани досега“ наводнения заляха Хавай
Седем жертви при блъсканица в храм в Индия
ЕС предлага най-мащабния списък със санкции срещу Русия от началото на войната в Украйна
Хееренвен измъкна точка от Аякс – Християн Петров отново с участие в Ередивизи
Бин-Гвир шокира: Трябва да убиваме по 40 души на нощ в Газа!
Жега с риск от пожари до края на август
Почина актрисата Хейдън Панетиер, известна от „Heroes“ и „Nashville“