Fakti.bg | 10.08.2024 18:03:54 | 48

Локо Пд удари Берое със силно второ полувреме

Локомотив (Пловдив) надви Берое с 2:0 в двубой от четвъртия кръг на efbet Лига, игран в Стара Загора Жулиен Лами (58) и Христо Иванов (88) бяха точни за гостите. Главен съдия на срещата бе Драгомир Драганов.

В 29-ата минута шут на нападателя на гостите Жулиен Лами не намери очертанията на вратата. Три минути по-късно Берое получи дузпа, която беше отменена. Драгомир Драганов посочи бялата точка, но веднага я отмени заради вдигнат флаг за засада на Сантиаго Годой, който бе спънат в наказателното поле. ВАР веднага потвърди решението.

Полувремето завърши с удар в аут на Жорди Говеа. Той не намери очертанията на вратата след изпълнение от фаул. Втората част започна с удар на Георги Каракашев от далечна дистанция, който беше твърде слаб, за да затрудни Артур Мота.

В 51-рвата минута Винисиус Белоти завъртя технично топката към обратния ъгъл, но Мартин Луков показа класа и с блестящ плонж парира удара. Две минути по-късно отново Луков беше над всички. Сантиаго Годой бе забравен на втора греда. Нападателят пое топката и стреля към вратата, но вратарят на Локомотив спаси тима си с една ръка.

В 58-ата минута Локомотив стигна до гол като от нищото. Николас Пенев пое топката на левия фланг и центрира към наказателното поле, където Жулиен Лами изпревари Скуадроне и от трудна позиция обърна топката с глава към вратата за 0:1.

В 67-ата минута се откри нова възможност пред Локомотив. Димитър Илиев намери Христо Иванов, а халфът шутира без забавяне, но топката мина покрай гредата. В 79-ата минута Мартин Луков направи трето много важно спасяване след удар на Годой.

В 88-ата минута Христо Иванов сложи точка на спора с втори гол във вратата на Берое. Карлос Алгара изчисти лошо топката с глава. Кълбото попадна право на крака на Христо Иванов, който инстинктивно стреля и се разписа.