Украйна уби 40 руски войници на газова платформа в Черно море
Военноморските сили и военното разузнаване на Украйна са атакували и нанесли щети на нефункционираща крайбрежна газова платформа в Черно море, използвана от руските сили, предаде Ройтерс, цитирана от БТА, като се позова на говорител на украинските военни.
Според украински медии при нападението срещу газовата платформа са загинали най-малко 40 руски войници, съобщи ДПА.
"Окупаторите са използвали това място за "спуфинг" кибер атаки с подправяне на джипиес (GPS) данните, за да направят опасна навигацията за цивилни.
"Не можем да допуснем такова нещо", каза пред новинарския сайт "Украинска правда" говорителят на Въоръжените сили на Украйна Дмитро Плетенчук. Той разпространи видеоклип, заснет през изминалата нощ, на който се вижда експлозия на крайбрежна платформа и последвалия пожар. По думите му половин ден преди нападението руските сили са разположили на платформата оборудване и военни служители.
"Там не е имало цивилни. Платформата не е функционирала нормално", каза Плетенчук без да съобщи повече подробности.
Според говорителя на украинските въоръжени сили платформата вече е била използвана по-рано от руските сили, за да се предизвикат смущения в навигацията на превозващите зърно товарни кораби. Решението да бъде атакувана е било взето заради сигурността на гражданското корабоплаване.
Агенция Ройтерс отбелязва, че не е била в състояние да провери тази информация чрез независими източници, а Москва към момента не е отговорила на запитване за коментар.
Прочети цялата публикация



След 70 г. в орбитата на Москва: Договорът с Украйна най-после разкачи България от руското влакче
Украинската армия атакува Новоросийск! Казахстан категорично отрича щети по петролния си терминал
Украйна е поразила руски боен кораб в Черно море
В сянката на Иран: Приключиха преговорите САЩ - Украйна във Флорида
Украйна е поразила кораби и рафинерия в Черно море
Ескалация край Черно море: загинал при атака с дрон в Туапсе
Най-малко 18 души бяха убити при руските удари в различни части на Украйна
Украйна сигнализира Израел за руски кораб с „откраднато зърно“
Тоталната война - кулминацията на путинизма
"България лежи върху злато": Защо се заговори за шистов газ
Разкрития след стрелбата в Луизиана: Убиецът е баща на 7 от децата, застрелял и братовчед си
МП публикува проект за въвеждане на анти-SLAPP директивата с разширен обхват
Албена Вулева изгони крадци от дома си
Тайни тунели може да докажат, че историята за Ноевия ковчег е истинска
PEUGEOT АДАПТИРА ТЪРГОВСКИТЕ НАИМЕНОВАНИЯ НА СВОИТЕ PLUG-IN ХИБРИДИ, ЗА ДА ОТГОВОРЯТ НА БЪДЕЩИТЕ СТАНДАРТИ EURO 7
Стана ясно е при какви условията Лука Модрич ще остане още един сезон в Милан
Вътрешен мир и стабилност за една зодия днес
Жълт код в цяла Южна България във вторник
МОДЕРЕН ЦЕНТЪР НА „АУТО БАВАРИЯ“ ПРЕДСТАВЯ ПЪЛНАТА ГАМА НА BMW MOTORRAD И BMW PREMIUM SELECTION В СОФИЯ
Tри години затвор за мъж, блудствал с деца и заснел над 45 000 порнофайла с непълнолетни