Cross.bg | 10.08.2024 20:29:00 | 52

Димитър Главчев "закри" българското участие в Париж, поздрави Тихомир Иванов за високия скок

Служебният премиер Димитър Главчев се видя пред "Стад дьо Франс" с постигналия най-добро класиране за България в леката атлетика Тихомир Иванов, който не само влезе на финал, но завърши осми във високия скок при мъжете с най-добро постижение за сезона (2.27 м). Главчев поздрави Иванов за доброто представяне. Служебният премиер изгледа на живо вечерната сесия в олимпийския турнир по лека атлетика, включваща и състезанието на Тихомир Иванов. Тихомир всъщност беше и последният български представител на олимпийските игри в Париж. И след като президентът Румен Радев присъства на откриването и гледа състезанията на старта, сега служебният премиер стана част от края на българското участие с осмото място на Иванов пред близо 80 000 зрители на "Стад де Франс". Именно тук в неделя (11 август) ще е и церемонията по официалното закриване на игрите.