Fakti.bg | 11.08.2024 13:42:36 | 52

Ливърпул сгази Севиля в една от последните си контроли

Ливърпул записа много изразителна победа в една от последните си контроли преди старта на новата кампания във Висшата лига. „Червените“ на Арне Слот сразиха с убедителното 4:1 Севиля в приятелски мач, провел се на препълнения „Анфийлд“.

Три от попаденията за англичаните дойдоха през първото полувреме, като Луис Диас на два пъти и Диого Жота зарадваха феновете на мърсисайдския клуб.

Привлеченият от Расинг Сантандер футболист на Севиля – Пеке, върна едно попадение в 66-ата минута, но една по-късно Трей Ниони оформи крайния резултат в северозападна Англия.

Арне Слот използва възможно най-оптималния си състав от първата минута срещу андалусийския клуб и „червените“ демонстрираха уверен и комбинативен футбол в хода на всичките 90 минути.

В хода на летните си контроли 19-кратния английски шампион записа само победи, като удари Реал Бетис, Арсенал и Манчестър Юнайтед по време на лагера си в САЩ.

Малко по-късно в неделя играчите, взели по-малко участие в този мач, ще изиграят контрола при закрити врата срещу друг испанския отбор, този на Лас Палмас. В първия кръг от новия сезон за „червените“ предстои визита на новака Ипсуич Таун, като това е ранния съботен мач следващия уикенд.