Fakti.bg | 12.08.2024 04:30:41 | 37

Летящ старт за Бешикташ (ВИДЕО)

Бешикташ стартира с победа сезона в турското първенство. Преди седмица "черните орли" разгромиха Галатасарай с 5:0 и вдигнаха Суперкупата на Турция, а днес спечелиха с 2:0 визитата си на Самсунспор. Попаденията отбелязаха две от новите попълнения - Рафа Силва и Габриел Паулиста.

Привлеченият от Бенфика Рафа Силва откри резултата в 31-ата минута след магически извеждащ пас от собствената половина на Семих Кълъчсой. Само пет минути по-късно Артур Масуаку центрира от корнер и Габриел с глава удвои преднината на тима, воден от Джовани ван Бронкхорст.

Направилият амбициозна селекция Трабзонспор стигна само до нулево равенство срещу Самсунспор като гост. Отборът на Абдула Авджъ доминираше, но не реализира нито едно от положенията си пред вратата на Джордже Николич.

Без победител завърши и мачът между Аланияспор и Еюпспор - 1:1.