Fakti.bg | 14.08.2024 06:00:08 | 44

Ал-Хилал е първият финалист за Суперкупата на Саудитска Арабия

Ал-Хилал е първият финалист за Суперкупата на Саудитска Арабия. На полуфиналите шампионът от миналия сезон надделя след изпълнение на дузпи над Ал-Ахли. В редовното време срещата завърши 1:1, като Александър Митрович изравни за Ал-Хилал в 90-ата минута.

И двата отбора играха в доста ниско темпо и до почивката почти нямаше опасни положения. Ал-Ахли поведе в 66-ата минута с попадение на Роберто Фирмино. Бившата звезда на Ливърпул се разписа след ниско центриране на Рияд Марез.

Отговорът на Ал-Хилал дойде в самия край на мача. Салем Ал-Даусари намери в наказателното поле и Митрович с глава прати топката в мрежата - 1:1.

При дузпите точни за Ал-Хилал бяха Рубен Невеш, Ал-Даусари, Митрович и Сергей Милинкович-Савич, а пропуски за АЛ-Ахли направиха Габри Вейга и Роджър Ибанес.

Във втория полуфинал днес съперници са Ал-Насър и Ал-Таавон.