Fakti.bg | 17.08.2024 05:19:32 | 42

Берое взе трите точки срещу Крумовград, който четвърти мач не може да вкара гол

Берое спечели трета поредна победа като гост от началото на сезона. Момчетата на Хосе Луис Ачиари победиха Крумовград в Пловдив с 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Леандро Годой в 61-ата минута. Мачът не предложи сериозни голови положения, но голът бе достатъчен за старозагорци да спечелят трите точки.

Още в началните минути на мача гостите от Берое можеха да поведат в резултата. Хуанка Пинеда намери Леандро Годой стреля, но ударът му бе блокиран. Малко по-късно и Винисиус Белоти шутира в ръцете на Янко Георгиев.

В 14-ата минута Крумовград бе близо до гол. След центриране от ъглов удар, топката стигна до Божидар Кацаров, който стреля с глава, но Артур Мота спаси, а топката се удари в гредата.

В 20-ата минута Хуанка Пинеда получи центриране отдясно и нанесе удар с глава, който бе блокиран от Божидар Кацаров. Гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на капитана на Крумовград, като ВАР прегледа ситуацията, но установи, че ситуацията е чиста.

Малко по-късно Даниел Оливейра пробва късмета си от средна дистанция, но топката премина покрай вратата на Берое.

В 48-ата минута Серкан Юсеин нанесе удар от около 20-ина метра, но много слаб и Артур Мота улови без никакви проблеми. Две минути след това Вячеслав Велев шутира силно, но неточно от границата на наказателното поле.

В 55-ата минута Патрик Луан стреля с глава, но Артур Мота успя да се разпъне и изби в ъглов удар.

В 61-ата минута Берое поведе. Хуанка Пинеда тръгна по десния фланг, центрира в наказателното поле, където Винисиус Белоти свали топката с глава, тя стигна до Леандро Годой, който я получи с гръб към вратаря, обърна се и отбеляза за 0:1.

В 64-ата минута Ерол Дост проби добре отляво и намери Серкан Юсеин, който нанесе удар от далечна дистанция, който обаче премина покрай вратата на Артур Мота.

В последната минута Артур Мота спаси далечен удар на футболист на домакините.

До края на мача домакините опитаха натиск и изравняване на резултата, но не успяха да го направят.