Fakti.bg | 17.08.2024 10:09:58 | 41

Пьотр Нестеров на полуфинал в Швейцария

Националът на България по тенис за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на сингъл на турнира на клей в Мутенц (Швейцария) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставеният под №5 българин победи със 7:6(4), 3:6, 7:6(7) №1 в схемата и №256 в световната ранглиста Елмер Мьолер от Дания. Срещата продължи 3 часа и 24 минути. За място на финала Нестеров ще играе срещу победителя от мача между Кристоф Негриту от Германия и №8 в схемата Мика Брунолд от Швейцария.

Българинът спечели четири поредни гейма от 0:2 до 4:2 в първия сет срещу Мьолер, но допусна изравняване при 4:4. Така се стигна до тайбрек, в който Нестеров се наложи със 7-4 точки. Във втората част Пьотр изостана с 0:3 и загуби с 3:6. Така се стигна до трети драматичен сет, който продължи час и 37 минути. В него Нестеров поведе с 3:0, но допусна изравняване при 3:3. Българинът пропусна мачбол при 5:4 и сервис на Мьолер, а в последствие се стигна до тайбрек. В него Нестеров отрази един мачбол, а от третата си възможност затвори мача в своя полза.

По-късно днес Нестеров ще играе на полуфинал и в турнира на двойки. Българинът и Марат Шарипов (Русия), които са четвърти поставени в схемата, победиха на четвъртфиналите със 7:6(5), 7:5 италианците Патрик Принот и Ервин Трьобингер. За място на финала Нестеров и Шарипов ще играят срещу първите поставени Якуб Паул от Швейцария и Матей Воцел от Чехия.