Франческо Баная спечели спринта за Гран при на Австрия в MotoGP
Шампионът от последните два сезона Франческо Баная (Италия, Ducati Lenovo Team) спечели спринтовото състезание за Гран при на Австрия в клас MotoGP на пистата „Шпилберг“ преди неделната основна надпревара от 11-ия кръг в световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, предаде БТА.
Баная, който бе втори в квалификацията, дублира успеха си в спринта в Австрия от миналата година, финиширайки начело след 14-те обиколки за 20:59.768 минути. С победата той се изкачи на върха в класирането при пилотите, където заедно с Хорхе Мартин делят първото място с по 250 точки.
Досегашният едноличен лидер в класирането и най-бърз в квалификацията от по-рано днес Мартин (Испания, Prima Pramac Racing) завърши втори, изоставайки на 4.673 секунди от Баная. Трети се нареди Алейш Еспаргаро (Испания, Aprilia Racing), с изоставане от 7.584 секунди. Това е второ поредно класиране на подиума в спринтово състезание за Еспаргаро.
Италианецът Енеа Бастианини (Ducati Lenovo Team), който триумфира и в спринта, и в основното състезание в предишния кръг във Великобритания, сега се класира на четвърта позиция, на 9.685 секунди от победителя.
Шесткратният световен шампион Марк Маркес (Испания, Gresini Racing MotoGP) се движеше втори, но претърпя падане четири обиколки преди края и отпадна от битката за призовите места.
След първите двама в генералното подреждане при пилотите за сезона - Франческо Баная и Хорхе Мартин, Енеа Бастианини запазва третото място със 198 точки, а Маркес остава четвърти със 179 в актива си.
Следващият кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм ще се проведе в Испания между 30 август и 2 септември.
Прочети цялата публикация




България мечтае за медал от Игрите в Милано-Кортина (ПРОГРАМАТА)
Н.Цолов не взема и €1,но дава над €2млн. за Формула 2
Н.Цолов не взема и €1,но дава над €2млн. за Формула 2
Щастливият Ръсел: Чувствам се невероятно! В началото беше адска битка
Награждаване след Гран при на Австралия във Формула 1
Гран при на Австралия във Формула 1 /репортаж/
Ръсел с шампионски старт на новия сезон във Ф1, Мерцедес с мечтана двойна победа над Ферари в Мелбърн
Джордж Ръсел: Знаехме, че има голям потенциал в колата
Джордж Ръсел спечели зрелищната квалификация за Гран при на Австралия
Мощен старт на сезона: Ръсел с полпозишън в Мелбърн
Как стриймингът унищожи ситкомите
Пенсионирани украински военни са задържани за шпионаж до български военен обект
Прогресивният Радев пак се прояви ретроградно
Продуцент на Ед Шийрън застана зад новата песен на Стефан Лалчев „Won’t Let Go“
Жената, стреляла по дома на Риана, е с богато криминално минало и психични проблеми (СНИМКИ)
Външният министър: Проведохме най-мащабната операция по евакуация на български граждани
Ракетен товар към Иран? Два санкционирани кораба отплават от китайско химическо пристанище
Евгений Кънев: Със своята асиметрична война Иран оказва натиск над Тръмп да спре войната