Fakti.bg | 17.08.2024 15:10:23 | 38

Илия Груев и Лийдс с пореден мач без успех

Лийдс заедно с Илия Груев в редиците си не успя да постигне победа и във втората си среща от началото на сезона в Чемпиъншип. Днес играчите на Даниел Фарке завършиха 0:0 в гостуването си на Уест Бромич Албион, след като преди седмица не успяха да се справят с Портсмут на собствения си “Елънд Роуд”.

Йоркшърци продължават да нямат успех от началото на този сезон, след като се провалиха и в двубоя за "Карабо къп", където допуснаха тежка загуба като домакин от Мидълзбро. “Дроздовете” пък не успяха да надградят над своя успех преди седмица, когато надделяха с 3:1 над Куис Парк Рейнджърс. Двата тима бяха част от плейофите през миналата година, но не успяха да си осигурят място в Премиър лийг, което със сигурност ще са амбициите им и през настоящия сезон.

Единственото по-интересна ситуация през първата част в срещата дойде едва в добавеното време и именно след центриране на Груев, когато Паскал Страйк стреля опасно с глава, но след рикошет топката отиде в корнер. Домакините от Уест Бромич направиха доста по-добро второ полувреме, но пропуснаха на няколко пъти изгодни положения да вземат преднина, като в крайна сметка двата тима разделиха точките.