Fakti.bg | 17.08.2024 15:39:39 | 44

Успешен дебют за Арне Слот начело на Ливърпул

Ливърпул стартира успешно новата си кампания във Висшата лига под ръководството на новия си мениджър. В откриващия кръг за сезона „червените“ надделяха с 2:0 над новака Ипсуич Таун при гостуването си на „Портман Роуд“.

Това беше официален дебют за новия мениджър на „червените“ - Арне Слот, а двете попадения в източна Англия паднаха през второто полувреме. След час игра Диого Жота откри резултата, а пет след това Мохамед Салах вкара дежурния си гол.

Така египтянинът в осми пореден сезон записва или гол или асистенция в първия мач за сезона с екипа на Ливърпул, като в съботния ден се отчете и с голов пас и с попадение.

Иначе, „червените“ не бяха убедителни през първите 45 минути в Ипсуич, като едноименният отбор се беше организирал отлично в защита и не позволяваше сериозни опасности пред вратата на Крисчън Уолтън. През второто полувреме темпото и динамиката при мърсисайдци се промениха драстично и закономерно те си тръгнаха с трите точки.

Във втория кръг Ливърпул ще посрещне на „Анфийлд“ Брентфорд, докато „трактористите“ ще гостуват на шампиона Манчестър Сити.

Това бе първи мач между двата отбора на ниво елитен футбол в Англия от 2002-а година насам, след като "трактористите" се завърнаха сред най-добрите сред зрелищни последни два сезона. Ливърпул пък стартира новата си ера с Арне Слот начело, който замени славния Юрген Клоп начело на "червените" през това лято.