Fakti.bg | 17.08.2024 16:43:53 | 47

Арсенал тръгна с домакинска победа над Уулвърхямптън

Арсенал победи Уулвърхямптън с 2:0 като домакин на "Емирейтс Стейдиъм" в среща от първия кръг на английската Висша лига, предаде БТА.

Домакините владееха инициативата от самото начало на двубоя. В 15-ата минута Букайо Сака овладя топката в наказателното поле, технично елиминира противниковите бранители и опита да я прокара зад вратаря на "вълците" Жозе Са, но той спаси. Десет минути по-късно Сака центрира остро, а германският национал Кай Хаверц засече с глава и изведе тима на мениджъра Микел Артета напред в резултата.

През втората част тимът от Лондон засили натиска. В 69-та минута Мартин Йодегор стреля от границата на наказателното поле, но Жозе Са изби ефектно.

Букайо Сака отново стана главно действащо лице в 73-ата минута. 22-годишният офанзивен футболист получи топката пред вратата на Уулвърхямптън, влезе остро навътре и шутира по диагонал, като по този начин реализира за 2:0 и донесе трите точки на гранда от английската столица.

Мачовете от първия кръг във Висшата лига на Англия:

Ипсуич - Ливърпул - 0:2 Арсенал - Уулвярхямптън - 2:0 Евертън - Брайтън - 0:3 Нюкасъл - Саутхямптън - 1:0 Нотингам Форест - Борнемут - 1:1

по-късно днес: Уест Хям - Астън Вила

в неделя: Брентфорд - Кристъл Палас Челси - Манчестър Сити

в понеделник: Лестър Сити - Тотнъм

от петък: Манчестър Юнайтед - Фулъм - 1:0