Fakti.bg | 17.08.2024 18:07:00 | 49

Славия победи беззъб ЦСКА

Славия победи с минималното 1:0 ЦСКА в двубой от петия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Иван Минчев, който бе точен от дузпа през първата част.

Това е втора поредна загуба за "червените", след като момчетата на Томислав Стипич загубиха от Спартак Варна в последния си мач. За Славия от друга страна е втори пореден успех - "белите" надвиха именно Спартак Варна в предишния кръг, пише Dsport.

В 6-ата минута Ертан Томбак пусна към Галин Иванов, който стреля от въздуха, но Густаво Бусато отрази.

В 12-ата минута Иван Турицов извърши нарушение срещу Карл Фабиен и Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топката застана Иван Минчев, който прати топката в средата на вратата - 0:1!

В 18-ата минута Карл Фабиен стреля към вратата, а Бусато успя да избие, а след това стана ясно, че е имало засада. Шест минути по-късно Владимир Николов излезе на добра позиция, но стражът на "червените" успя да отрази и този изстрел.

В 31-ата минута Ертан Томбак пусна остър пас в наказателното поле, където Владимир Николов опита да засече топката, но я прати в аут. Пет минути по-късно Галин Иванов стреля извън наказателното поле и Бусато изби в корнер.

В 40-ата минута Светослав Вуцов лесно се справи с изстрел на Тобиас Хайнц.

В края на първата част Денислав Александров навлезе на скорост в наказателното поле и от аутлинията върна към Владимир Николов, но нападателят на "белите" отново стреля неточно.

В добавеното време на първото полувреме Иван Минчев стреля от фал към средата на вратата на ЦСКА, а Бусато изби в ъглов удар.

В 50-ата минута Тибо Вион отправи силен шут от малък ъгъл, а Вуцов внимаваше и спаси.

В 52-ата минута Иван Минчев получи на добра позиция от Владо Николов, но стреля слабо и Бусато с лекота улови.

Три минути след това Бусато първо отрази удар на Владимир Николов, а след това и на Галин Иванов в рамките на секунди.

В 58-ата минута Матиас Фаетон излезе срещу Вуцов след пас на Хайнц, но стражът на "белите" се намеси добре и изби с крак.

Пет минути по-късно Коялипу засече с глава центриране от корнер, но ударът му се заби в земята и прехвърли вратата.

В 80-ата минута Тибо Вион центрира към далечната греда, а топката бе свалена за непокрития Марселино Кареасо, но неговият удар бе блокиран.

ЦСКА - Славия 0:1

0:1 Иван Минчев 13' (д)

Състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 4. Християн Петров, 5. Лумбард Делова, 19. Иван Турицов (46 - 13. Браян Кордоба), 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет (78 - 7. Улаус Скаршем) - К, 14. Тобиас Хайнц (78 - 30. Петко Панайотов), 11. Матиас Фаетон, 22. Джейсън Локило (57 - 3. Сeйни Санянг), 77. Годуин Коялипу

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 13. Браян Кордоба, 29. Иван Тасев, 28. Марк-Емилио Папазов, 30. Петко Панайотов, 3. Сeйни Санянг, 8. Станислав Шопов, 24. Юлиан Илиев, 7. Улаус Скаршем

Треньор: Томислав Стипич

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак (88 - 77. Емил Стоев), 6. Мартин Георгиев, 5. Велко Йеленкович, 22. Куентин Зеедорф, 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев (76 - 4. Виктор Генев), 33. Галин Иванов (88 - 27. Емил Мартинов), 7. Денислав Александров (64 - 19. Чунг Нгуен До), 11. Карл Фабиен, 10. Владимир Николов (64 - 23. Цветелин Чунчуков)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 19. Чунг Нгуен До, 18. Кристиян Балов, 23. Цветелин Чунчуков, 14. Роберто Райчев, 77. Емил Стоев, 27. Емил Мартинов, 4. Виктор Генев, 9. Мартин Сораков

Треньор: Златомир Загорчич

Съдия: Волен Чинков