Cross.bg | 18.08.2024 04:43:01 | 45

Лудогорец надигра Левски с 1:0, а ЦСКА загуби от Славия с 0:1

Българският шампион Лудогорец се отърси от тежката загуба от Карабах и отпадането от Шампионската лига, след като надигра лидера в класирането Левски с минималното 1:0 в дербито от петия кръг на efbet Лига. Кайо Видал отбеляза единственото попадение в 85-ата минута, което падна не без и доза късмет. Срещата предложи много емоции и ситуации, особено след почивката, като и двата отбора се хвърлиха здраво в двубоя. Макар че "сините" направиха няколко пропуска, по-големият опит на "орлите" в такива мачове, където едно положение може да реши крайния изход, си каза думата. По този начин Лудогорец записа трета победа от началото на сезона и вече с девет точки в актива си се изчаки до третата позиция, като остава с два мача по-малко. Това пък бе първа загуба за Левски през кампанията след четирите поредни победи, но все пак столичани остават на върха с 12 точки, с две повече от Спартак Варна и Берое. В следващия кръг разградчани гостуват именно на старозагорци, но преди това приемат молдовския Петрокуб в първи двубой от плейофите на турнира Лига Европа. За столичани пък предстои домакинство на Хебър Пазарджик.   ЦСКА продължи да разочарова с представянето си, след като игра безобразно слабо и загуби с 0:1 домакинството си на Славия от 5-и кръг на футболната ни efbet Лига