Fakti.bg | 18.08.2024 06:49:30 | 36

България стана Балкански шампион по волейбол за мъже под 20 години !

Националният отбор на България за мъже под 20 години е шампион на Балканите! Воденият от Мирослав Живков тим не допусна нито една загуба в турнира. А при победата над Сърбия с 3: 1 (25:17, 22:25, 25:23, 25:21) загубиха и единствения гейм. Балканиадата е подготовка за Европейското първенство в Сърбия и Гърция, а нашите показаха, че са готови за големия турнир.

Първият гейм беше истински урок за доказване на класа. Асове от нашите състезатели нямаше много, но за сметка на това началният удар работеше безотказно. Сърбите много трудно се справяха с него, а разликата бързо растеше. Отборът на Мирослав Живков демонстрираше прекрасна игра в защита, която отчая домакините. Бългаия постоянно водеше поне с четири точки, а в края на частта дръпна с доста повече Геймът завърши с убедителното 25:17, което беше типично за предишните мачове.

Във втората част българите отново започнаха със самочувствие. Но Сърбия също не искаше да се предава лесно пред родна публика. След размяна на точки в средата на гейма домакините успяха да дръпнат с три точки. Българите на моменти успяха да намалят пасива, но не докрай. Дойде време да загубим първи гейм на Балканиадата – 22:25.

Третата част беше също изключително оспорвана. Отново България водеше играта и резултата, но Сърбия не оставаше много назад в нито един момент. Началният ни удар и защитата бяха най-важната част от представянето ни. В последните минути беше драматично. България поведе с четири точки, но домакините намалиха. В края на гейма под възгласите „Българи юнаци" на наши фенове в залата спечелихме с 25:23.

Четвъртият гейм беше доказателството, че сме най-добрият отбор в турнира. Сърбите успяха да поведат и вярваха, че ще вкарат мача в тайбек. Резултатът стана 15:10 за домакините и те се виждаха като победители в частта. Тогава момчетата на Живков демонстрираха класата си. Те не само изравниха, но и обърнаха двубоя – 25:21. В залата мощно и гордо се чуваше „Българи юнаци".