Fakti.bg | 18.08.2024 17:35:07 | 37

Манчестър Сити стартира сезона по шампионски, с победа над Челси

Манчестър Сити започна защитата на титлата си във Висшата лига с успех с 2:0 над Челси на "Стамфорд Бридж". Ерлинг Холанд и Матео Ковачич донесоха успеха на тима на Пеп Гуардиола, пише dsport.bg.

В 18-ата минута Манчестър Сити излезе напред в резултата. Жереми Доку намери Бернардо Силва в наказателното поле, където португалецът отклони към Холанд. Норвежецът се справи с опита на Марк Кукурея да го спре и копна топката покрай Роберт Санчес.

Де Бройне не бе много далеч от гол в 22-ата минута, но топката мина покрай вратата.

В 33-ата Енцо Фернандес имаше претенции за нарушение срещу него в наказателното поле, но Антъни Тейлър бързо прекрати протестите му.

Роберт Санчес блесна със спасяване четири минути след това, отразявайки шут на Жереми Доку.

В края на първата част попадение на Николас Джаксън не бе зачетено заради засада.

В началото на втората част Холанд получи топката на ръба на пеналтерията, но Санчес успя да улови удара му.

Джаксън имаше добър шанс да изравни в 61-ата минута, но Едерсон реагира брилянтно и парира удара му.

В 66-ата минута и попадение на Ман Сити не бе зачетено заради нарушение в хода на атаката - автор на гола бе Рико Люис, но нарушение на Холанд не му позволи да се запише сред голмайсторите.

В 84-ата минута Матео Ковачич с мощен изстрел от границата на наказателното поле не остави шансове на Роберт Санчес да отрази - 0:2.