Fakti.bg | 18.08.2024 18:03:10 | 43

Локомотив София и ЦСКА 1948 не се победиха

Локомотив София и ЦСКА 1948 не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 0:0 в неделното столично дерби от петия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион „Локомотив“ в квартал „Надежда“ не предложи най-атрактивния двубой, като и двата отбора трябва да съжаляват за изпуснатите точки.

През първото полувреме преобладавше битката в средата на терена, като чисти ситуации почти липсваха. ЦСКА 1948 беше по-активният тим и държеше контрола върху топката, като отправи и единствените два точни удара. Закономерно, гостите създадоха и най-добрата възможност преди почивката, когато в 25-ата минута Марто Бойчев получи топката в половината на Локо София и тръгна на индивидуален пробив, залъга Атанасиос Пицолис и Тешейра, след което отправи опасен удар с левия крак от дъгата пред наказателното поле, но вратарят Александър Любенов плонжира и изби изстрела в долния му десен ъгъл.

В 65-ата минута дойде и най-чистата ситуация до момента в двубоя. Появилият се от пейката Евгений Сердюк получи великолепно дълго подаване от Парвиз Умарбаев, слд което украинецът загърби Красимир Станоев в наказателното поле, но не успя да овладее по най-добрия начин топката. Въпреки това, нападателят шутира, но право в Любенов, който се отчете с добро спасяване.

Две минути преди края на редовното време пък Локомотив София прати топката във вратата на своя опонент, но гол нямаше. Мики Орачев центрира от корнер в наказателното поле, където Анастасиос Пицолис се сблъска с Марио Топузов, след което топката се озова в краката на Симеон Славчев. Опитният халф реши да стреля с първото си докосване и реализира в десния ъгъл във вратата на Петър Маринов, макар стражът да докосна топката. Попадението, обаче, не бе зачетен след проверка на ситуацията със ситемата ВАР заради нарушение на Пицолис срещу Топузов.