Любослав Пенев: Изграждаме нов отбор, ние сме един от най-младите тимове в Първа лига
Старши треньорът на Локомотив Пловдив - Любослав Пенев даде първото си интервю пред клубния сайт. Ето какво заяви той:
- Г-н Пенев, изминаха вече първите четири кръга от сезон 2024/2025. Каква е вашата оценка за представянето на отбора в изминалите срещи?
"Отчитам представянето за много добро. Играхме със силни съперници, които се борят за челните места, 4 сериозни двубоя за нас, отборът израства с всеки изминал мач. С оглед представянето ни в тези мачове искам да дам една положителна информация за нашия тим от последния мач. Спечелихме в Стара Загора срещу Берое – един труден съперник за „черно-белите“. Като домакин за последен път Локомотив побеждава Берое март месец 2022 година – преди две години и половина. Като гост не е печелил под Аязмото от октомври 2021 година. Почти три години. За първи път от 2010 година Локомотив не допуска гол в Стара Загора".
- Доволен ли сте от адаптацията на новите попълнения?
"Да, доволен съм от адаптацията на новите футболисти, но и не само от тях. Доволен съм от представянето на целия отбор в тренировъчния процес. За тях това е един период на адаптация към новите изисквания на новото ръководство и начало за поемане на повече отговорност. Ние в момента изграждаме нов отбор, защото през миналия сезон напуснаха основни футболисти като Динко Хоркаш, Матеус да Силва, Евандро, Георги Минчев, Джовани, Бабакар Дион. Това е половин отбор. Изграждаме нов отбор, като ние сме един от най-младите тимове в Първа лига, с футболисти, които тепърва ще показват най-доброто от себе си".
- Да очакват ли феновете на тима още попълнения в следващите седмици?
"Надявам се, че да. Наблюдаваме футболисти на три позиции".
- Предстои домакински мач с Черно море. Какви са очакванията ви за този сблъсък?
"Гостува ни вицешампиона от миналия сезон. Отбор, който години наред работи с един и същи треньор, с изграден стил на игра, запазиха си и целия състав. Не е случайно, че резултатите на Черно море, начело с Илиан Илиев, са налице".
- От скоро сте в клуба, но имате ли вече някакви наблюдения върху втория отбор, както и школата?
"Да, имаме наблюдения. В момента с първия отбор тренира вратарят Даниел Амбарцумян – перспективен млад страж. Разполагаме и с Мартин Хайдаров, който започна да получава своите първи минути в представителния отбор на Локомотив (Пловдив). Ще продължим да следим изявите и на другите състезатели от дублиращия отбор и школата на клуба".
- За завършек: Да се обърнете към феновете на Локомотив?
"Тяхната положителна енергия и нагласа ще бъде само в помощ на този млад отбор, който градим. Разчитаме на тяхната подкрепа във всеки един двубой – у дома или при гостуване, както беше до този момент! Тази подкрепа е най-важната за всеки един футболист и за отбора като цяло"!
Прочети цялата публикация



Арне Слот обвини натоварения график на Ливърпул за загубата от Борнемут
Херо: Никой не може да ми затвори устата, на четири отбора свирят едни и същи съдии
Емил Костадинов: Даниел Боримиров сигурно се шегува
Ето какво казват 60 велики легенди за Стоичков
Мениджърът на Ливърпул похвали новия защитник и заяви: Липсва ни постоянството
Треньорът на Барселона: Ще бъде трудно, но искаме трофеите и в Ла Лига, и в Шампионската лига
Шеф в ЦСКА: Водим разговори за още нови
Велизар Димитров: Нещо, което няма да забравя никога, е отпадането от Тулуза
Лудогорец: Няма да дадем Купата на ЦСКА, въпреки че първенството и Европа сa приоритет
Михаела Маринова заема мястото на Етиен Леви като ментор в „Като две капки вода“
Рая Назарян: Левски изпревари своето време и проправи пътя на българския народ към прогрес и напредък
Марк Зукърбърг ще свидетелства по дело за пристрастяване към социалните мрежи
Трима души са задържани след сигнал за отвличане в София
Политолог: Съставът на правителството е формиран мрежа от хора, които през годините са били свързани с ПП–ДБ
Изтръгнат бор затисна кола до "Канев център"
Зимна буря остави Североизточна България без ток
По искане на Сарафов ВСС освободи окръжния прокурор на Плевен
В Бодьо са изринали 80 тона сняг за срещата си с Интер
Турската ТРАО влиза в търсенето на газ в българското Черно море