Cross.bg | 20.08.2024 05:06:00 | 45

Локо Пловдив загуби от Черно море с 1:2, а Ботев Враца победи Септември с 2:0

Черно море победи Локомотив Пловдив с 2:1 в последен мач от 5-ия кръг на efbet Лига. "Моряците" стигнаха до успеха на "Лаута" след обрат. Всички попадения паднаха през втората част на срещата. Възпитаниците на Илиан Илиев взеха трите точки, с които събират актив от 10 и заемат временно четвъртото място. "Смърфовете" пък са със 7 точки от началото на сезона. Черно море постигна първа победа като гост на Локомотив Пловдив от 2018-а година насам.   Ботев Враца записа първите си точки в efbet Лига, а това се случи в петия кръг от родния шампионат. В дербито на опашкарите врачани поразиха Септември София с 2:0 и спечелиха първи три точки през този сезон. Така Септември София пък остана единственият тим от родния шампионат, който продължава да няма дори една точка и заема последното 16-о място, докато врачани са 14-и. Иначе, Браян Переа даде аванс на домакините от дузпа в 34-ата минута, а Мартин Бачев удвои актива на врачани в добавеното време на първата част и оформи крайния резултат в тази среща. В добавеното време на мача пък Страхиня Керкез беше изгонен с директен червен картон и Септември доигра срещата с човек по-малко.