Fakti.bg | 21.08.2024 02:36:10 | 40

Динамо Загреб, Лил и Бодьо/Глимт взеха преднина в плейофите за Шампионската лига

Хърватският Динамо (Загреб) нямаше особени проблеми с азербайджанския Карабах (Агдам) в първия мач от плейофния кръг за влизане в Шампионската лига и го победи с категоричното 3:0, предаде БТА.

Карабах стигна до тук след елиминиране на българския шампион Лудогорец, нанасяйки му срамна загуба със 7:2 след продължения в Разград.

На стадион "Максимир" в Загреб първото попадение вкара Марко Пяца в 29-ата минута. След това на сцената излезе фантастичният Сандро Куленович, който се появи на терена в 63-ата минута и отбеляза в 75-ата и 80-ата, за да донесе категоричната преднина на домакините. Всъщност Динамо можеше да вкара още, тъй като в последните 10 минути и гостите от Азербайджан потърсиха гола. Но пък имаха късмет, че двете перфектни контри не бяха завършени точно от същия Куленович.

В друг мач от плейофите френският Лил победи с 2:0 чешкия Славия (Прага) като домакин, предаде ФОКУС. Двубоят се игра на "Стад де Ено" във Валансиен. Канадският национал Джонатан Дейвид откри резултата с гол в 52-ата минута след пас на исландския талант Хакон Харалдсон. Косоварът Едон Жергова покачи на 2:0. Това се случи в 77-ата. Асистенцията бе на първия голмайстор в срещата. Попадение на гостите от Чехия бе отменено в 80-ата минута от ВАР поради засада. Реваншът е след седмица в Прага.

Норвежкият първенец Бодьо/Глимт победи с 2:1 сръбския гранд Цървена Звезда като домакин в третия мач от плейофите снощи, предаде ФОКУС. Двубоят се игра на стадион "Аспмира" в Бодьо. Один Лурас Бьортуфт откри резултата с гол в 52-ата минута след пас на Сондре Фет. Исак Мота покачи на 2:0 само 10 минути по-късно. Гостите върнаха едно попадение чрез 20-годишния защитник Огнйен Мимович (75'). Реваншът е след седмица в Сърбия.