Cross.bg | 25.08.2024 06:15:00 | 38

Спартак (Варна) нанесе първа загуба на Ботев (Пловдив)

Отборът на Спартак (Варна) продължава със силното си представяне в Първа лига, след като играчите на Александър Томаш нанесоха първа загуба на Ботев (Пловдив) от началото на сезона и надделяха с минималното 1:0 при гостуването си на „канарчетата". Двубоят се игра на базата на „жълто-черните" в пловдивския квартал „Коматево" заради лошото състояние на тревното покритие на стадион „Христо Ботев", а единственият гол в срещата бе дело на Ахмед Ахмедов, който бе точен в 69-ата минута с шестото си попадение до момента през кампанията.  В края на първата част гол на Алекса Мараш от състава на Ботев бе отменен след намеса на системата ВАР заради засада на Сирики Диабате, а минути преди гола на „соколите" именно централният бранител на пловдивчани уцели напречната греда. Домакините завършиха срещата с човек по-малко на терена заради втори жълт и съответно червен картон на Никола Илиев, който бе изгонен от игра в четвъртата минута от добавеното време на мача. С успеха Спартак събра актив от 13 точки и временно се изкачи еднолично на второто място в класирането, като се откъсна на 3 точки пред „канарчетата", които продължават да делят третото място с отборите на Берое и Черно море.  Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на бившия футболист на Ботев (Пловдив) Георги Аврамов, който в понеделник почина внезапно едва на 40-годишна възраст.