Илиян Василев: САЩ удариха звучен шамар на България с визите за румънците
Не зная дали си давате сметка какъв шамар за всички е разделянето ни от Румъния за американските визи, което ще стане на 15 октомври. Ще кажете голяма работа, колко българи ще бъдат засегнати? Проблемът не е само в количеството на пряко засегнати, но и в оценката на българската политика и институции, които този акт дава.
Това коментира във "Фейсбук" Илиян Василев.
И тук колегите от външно министерство са си свършили работата - направили са всички контакти, провели са всички преговори, Проблемът е в топ нивата, които не смятат че има проблем ако броя на отказите за визи е над допустимия и ако трябва да поемат ангажименти пред американската страна. Нали тези, които не получават американски визи са хора с някакъв отрицателен багаж, който е важен и за нас, не само за американците.
Но най-лошото, че това е тежък симптом за плененост на държавата - защото всички българи са приравнявани към най-корпулентния политик - той не може да получи американска виза, и целия българския народ не трябва да има тази привилегия заради солидарност с него.
Този симптом се свършва само с американските визи. утре ще ви накарат да приемете Сергей Станишев като кандидат на Пеевски за еврокомисар, защото му е обещал да го изпере пред Европа. Тоест дневния ред на обществото няма да го определяте вие през изборите, а интересите на Пеевски, който не е избран от никого, но контролира дълбоката държава, а през нея държавата ни, вие сте негови поданици.
И тогава хора се питат - това ли ви е демокрацията? И не гласуват, което е по-малкия проблем, все повече ще си искат автокрацията и диктатурата. Но не Пеевски сам е проблемът, а този, който му дава силата - и това е ГЕРБ. Без подкрепата на ГЕРБ или по-точно страха на Борисов от Пеевски, корпулентният е никой.
Какво си мислите, че с тази нагласа ще влезем скоро в еврозоната? Само гледайте - датата нали беше средата на 2025 година. Забравете. Да не говорим за Шенген - виж по-горе американските визи - проблемът е сходен. Или ще решите проблема със сушата - нали на ГЕРБ дадоха на Пеевски да управлява милиарда за водите. Или магистралите - кой в ума си може да приеме, че ще се случи нещо. Или БДЖ - там трябва дасе започне от нулата, иначе наливаме милиони, които потъват в пясъка.
Ще дам пример със една типична задачка от гимназията - как да имаме пълен басейн, когато имаме една голяма тръба - на Пеевски и Борисов, по която изтича национално благоденствие, сигурност, перспективи - не абстрактни, а вашите лични, на вашите семейства, деца, внуци. Класически пример на социален паразит. И той е такъв заради всеки един от нас, защото нямаме време да излезем на протест, да отидем но урните, да изкрещим - Баста!
Ще кажете аман от констатации - и ще бъдете прави. Именно за това се изчерпа търпението ми да чакам сами определящите се като свестни политици да вземат нещата в свои ръце и да победят на избори. За това забравете за политкоретността и вие.
Искайте, настоявайте, протестирайте. Защото това, което виждам е далеч от това което трябва да бъде. Не ме устройва, че хайде и този път, пък след изборите ще решаваме. Не, сега ще решаваме и искам победа. Сега.
Прочети цялата публикация



Демокрация или автокрация: тази битка предстои и в България
Григор Димитров отказа да играе за България в исторически мач
Илиян Василев: Пеевски минава в неговата си глуха линия
Анжела Димчева: „Нужна е нова стратегия за развитие на културата“
Илиян Василев: 2026 ще се реши на изборите
Илиян Василев: 2026 – годината, в която България напуска евразийската сянка
„Троянският кон“: целият руски тръбен газ за ЕС минава през България
Путин не се отказва без бой, но губи контрол над Източна Европа
Максим Бехар отпразнува юбилей с над 400 гости, княз Борис Търновски беше сред гостите
Илиян Василев: Руското влияние днес е реално, текущо и оперативно. Митологизацията му не върши работа. Москва работи!
АПС подаде заявление за регистрация като политическа партия
България ще похарчи 15 млн. евро за домакинството на италианската колоездачна обиколка
Мадона засне интимни кадри с двама по-млади мъже за гореща реклама (ВИДЕО)
От октомври до декември 72-годишен блудствал с 10-годишно дете
Орка – първото българско куче, обучено да открива фалшиви банкноти
Зверство: От октомври до декември 72-годишен от Петрич блудствал с 10-годишно дете – обвиниха го
Русото, което изглежда като мечта само в Магама