Fakti.bg | 28.08.2024 20:31:09 | 44

Байер Леверкузен с измъчена победа за Купата на Германия

Настоящият носител на Купата на Германия Байер Леверкузен доста се измъчи, но все пак стартира успешно защитата си на трофея от миналия сезон, след като спечели само с 1:0 като гост на четвъртодивизионния Карл Цайс Йена в последния двубой от първия кръг на турнира, пише "Тема Спорт".

Шаби Алонсо очаквано не реши да заложи на оптималния си стартов състав, с което може да се обясни пестеливата победа на германския шампион. Играчите на Леверкузен доминираха през целия мач, но без да блестят с представянето си. В 31-вата минута Амин Адли можеше да открие резултата, но при далечния му шут топката срещна едната странична греда. Аспирините все пак стигнаха до победен гол в 52-рата минута, когато появилият се в игра след почивката Алехандро Грималдо центрира по чудесен начин, а Йонас Хофман се разписа с глава, с което прати своя тим в следващия кръг на състезанието.

До края на мача Карл Цайс имаше шанс да изравни, но не се възползва.